Maka Horská: Peruánský skvost pro vaše zdraví a vitalitu

maca-červená-obrazek-2

Maka Horská (Lepidium Meyenii Walp)

Znáte Maku Horskou, tuto ceněnou bylinu původem z peruánských And?

"Chcete se více dozvědět o jejím konkrétním složení a obsahových látkách? Podívejte se na náš vědecký průvodce složením Maky Horské."

Tradičně je využívána již od dob prvních civilizací, a to nejen pro její nutriční hodnotu.

Historie a původ Maky
Maka je v Peru známa pod mnoha názvy, včetně "Peruvian ginseng" a "pepper grass". Tato bylina má hluboké kořeny v historii peruánské kultury. Její využití sahá až do období před vznikem Velké Incké říše.

Nutriční hodnota a obsahové látky
Maka je bohatá na řadu živin, jako jsou sacharidy, bílkoviny a esenciální minerály (jód, železo, vápník a mnoho dalších). Dále obsahuje vitamíny skupiny B, C a E.

Maka obsahuje i některé speciální látky, které mohou mít prospěšné účinky na zdraví. Jde například o isothiokyanáty, které se zkoumají v souvislosti s potenciálními protirakovinovými účinky. Dále obsahuje steroly, aminokyseliny, mastné kyseliny a mnoho dalších.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU
Podle nařízení Evropské unie může Maka podporovat: ✓ fyzické a duševní zdraví ✓ plodnost ✓ sexualitu ✓ vytrvalost a vitalitu ✓ hormonální systém, zejména v období menopauzy ✓ funguje jako zdroj fytoestrogenu

Závěrem
Maka je bylina s bohatou historií a mnoha potenciálními výhodami pro zdraví. Pokud se zajímáte o přírodní produkty a bylinky, určitě byste neměli přehlédnout Maku Horskou!