Ženšen BIO bílý, 6-ti letý kořen prášek 75g

Kód: SPS983
Akce Tip BIO
–3 %
579 zensen bio bily 6 ti lety koren prasek 75g
619 Kč –3 % 599 Kč 534,82 Kč bez DPH
Skladem (obchod) (>5 ks)
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Možnosti doručení
Panax ginseng - vysokohorský ženšen, který byl vypěstován v rámci ekologického zemědělství na farmách pohoří Čchang-Paj

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ženšen pravý 6-ti letý, bílý, jemně mletý BIO

Prášek je vyroben z ženšene bílého - sklizeného v 6ti letech stáří, kdy dosahuje nejvyšší zralosti. Jedná se o vysokohorský ženšen z pohoří Čchang - Paj.

Ženšen pravý je úchvatná, více než milion let stará bylina z čeledi aralkovitých, která dokázala přetrvat všechny drastické klimatické změny na planetě. Exempláře této rostliny dosahují věku až neuvěřitelných sta let. Roste pouze na malých plochách v horských neznečistěných oblastech Číny, Koreje a Ruska. Nadzemní část je vysoká půl metru. Vyznačuje se širokými listy a červenými plody poskládanými do koule. Významnější roli hraje tlustý mrkvovitý, šedý až nažloutlý kořen. Svým tvarem připomíná lidské tělo. Vcelku příjemně i chutná.

Latinské „panax” bylo odvozeno od „panacea”, což označuje lék odstraňující všechny choroby, zajišťující dlouhověkost. To potvrzuje tisíciletá zkušenost lidové čínské medicíny, která měla Panax ginseng za všelék zbavující všech nemocí. Císaři ho dokonce věnovali darem významným protějškům při diplomatických jednáních. Existovali také lovci kořenů, kteří pro něj byli schopni i zabíjet. Tak cenný a chtěný v minulosti byl.

Účinky: Podle legendy se věhlasný čínský bylinkář Li Chung Yun dožil pomocí ženšenu a gotu koly téměř tří set let. Ženšen může napomoci významně při snižování hladiny stresu v těle, může způsobit navození vůle k činnosti a celkově chuť do života. Je pravděpodobně nejvíce využíván u vyčerpaných lidí z povolání, sportovců nebo studentů.

Ženšen pravý patří mezi tradiční přírodní adaptogeny. Do této skupiny spadají drogy s celkově tonizujícím efektem, bez vedlejších účinků. Je brán obvykle pravidelně, ale jeho moc poznáte již při první konfrontaci. Může způsobit stimulaci činností centrální nervové soustavy podobně jako čaj, káva nebo energy drinky a užívání se může jevit velice příjemným. Závislosti se bát nemusíte, nemá vám totiž jak uškodit, právě naopak.

Patří též mezi žádané sexubudiče. V Koreji se vyrábí různé ochucené extrakty a u nás se poslední dobou čím dál častěji na internetu setkáte s nabídkou přírodních afrodiziak, ve kterých je až na naprosté výjimky zastoupen i ženšen. Může způsobit nastolení kvalitní erekce a dlouhé výdrže. U žen může pomoci při sexuální chladnosti.

Oficiálně na této droze tolerance nevzniká, což není tak úplně pravda, protože ta vzniká skoro úplně na všem. Sice není markantní, ale přece jen po měsící bude účinek o něco slabší. Doporučujeme proto střídat s jinými adaptogeny, například s Macou horskou či Rozchodnicí růžovou.

Složení: V ženšenu nalezneme především čtrnáct steroidních glykosidů – ginsenosidů. Ty ovlivňují funkci nadledvinek, které produkují hormony. Mají tak přímý a zásadní vliv na psychické rozpoložení a náladu. Zlepšují paměť, schopnost koncentrace a bystrost. Celkově tonizují a omlazují.

Příprava: Náš produkt je ve formě prášku, přitom za stejnou cenu co běžný ženšen. Lehce ho tak můžete nechat rozpustit v jakékoliv tekutině, místo toho aby jste pracně připravovali odvar. Navíc konzumujete všechen biologický materiál a ne pouze to co zůstane ve vodě. Doporučená dávka představuje 2-5 gramů 2x denně, rozpuštěné ve 250 ml nápoje. Neužívejte před spaním, raději ráno a odpoledne. Přílišné dávkování rozeznáte roztěkaností a neklidem. Dávejte si pozor pokud trpíte vysokým krevním tlakem.

Doplňkové parametry

Kategorie: DOPLŇKY STRAVY PRO VAŠE ZDRAVÍ
Země původu: Čína
Kategorie: adaptogeny
Certifikát: BIO
Datum minimální trvanlivosti/DMT: 6/25

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: