Homocysteine Support Complex 90 kapslí Viridian

Kód: 100212
689 Kč 615,18 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení

- Metabolismus homocysteinu
- Komplex 8 klíčových bioaktivních látek
- Trimethyglycin (TMG)
- Vitamín B2 (riboflavin), B6 (pyridoxin HCl a pyridoxal-5-fosfát)
- Koenzym Q10
- Vitamín B1 (thiamin HCL)
- Zinek (citrát)
- Vitamín B12 (adenosylkobalamin a metylkobalamin)
- Folát (5-methyltetrahydrofolát)

Detailní informace

Detailní popis produktu

HOMOCYSTEINE SUPPORT

Doplněk stravy.
 
- Metabolismus homocysteinu
- Komplex 8 klíčových bioaktivních látek
- Trimethyglycin (TMG)
- Vitamín B2 (riboflavin), B6 (pyridoxin HCl a pyridoxal-5-fosfát)
- Koenzym Q10
- Vitamín B1 (thiamin HCL)
- Zinek (citrát)
- Vitamín B12 (adenosylkobalamin a metylkobalamin)
- Folát (5-methyltetrahydrofolát)
 

Homocysteine Support je speciálně formulovaná a cílená směs bioaktivních látek přispívajících k normálnímu metabolismu homocysteinu. Homocystein je aminokyselina vznikající při zpracování bílkovin. Tělo ji za normálního stavu udržuje ve vyrovnaných hladinách, při nedostatku některých vitamínů ji ale může v organismu začít přibývat. Vysoké hladiny homocysteinu pak můžou vést k různým nežádoucím stavům. Všechny složky obsažené v doplňku mají vlastnosti související s metabolismem této aminokyseliny.

Homocystein je neesenciální neproteinogenní aminokyselina. Je syntetizován z methioninu, který se nachází v masných zdrojích, ořeších, sóji a fazolích. To je jediný způsob, jakým se homocystein v lidském těle produkuje. Přeměna z methioninu na homocystein zahrnuje 3 kroky se 3 různými enzymy Existují dvě hlavní enzymatické cesty, kterými se homocystein odbourává. Jde o remethylaci na methionin nebo transsulfuraci na cystein. Folát a vitamíny B6, B12 a riboflavin jsou základními složkami v těchto dvou procesech. Nahromadění homocysteinu pak v těle signalizuje, že tento proces v určitém místě selhává. může jít o genetický problém způsobující neúčinnost enzymů v tomto cyklu nebo nutriční nedostatky folátu, B6, B12 a riboflavinu. Ty mohou vést ke zvýšení koncentrace homocysteinu v plazmě známému také jako hyperhomocysteinémie. Bylo prokázáno, že nadměrný homocystein je spojen s různými problémy u dospělých i dětí.

 
Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na:
 
- Homocystein
 

ETICKÝ DOPLNĚK STRAVY

Co to vůbec znamená – etický doplněk stravy? Znamená to, že doplňky značky Viridian jsou vyrobené výhradně z kvalitních složek a nenajdete v nich absolutně žádné balastní příměsi. Také pochází z ekologického pěstitelství a nejsou testované na zvířatech. Důležité rovněž je, že značka Viridian je v rodinném vlastnictví, a není součástí žádné farmaceutické ani jiné korporace. Viridian si zakládá na etickém přístupu k zákazníkům i obchodním partnerům, a vždy se snaží o ekologickou nezávadnost svých produktů.

Etický doplněk vyrobený z kvalitních složek, bez balastních příměsí, z ekologického zemědělství netestované na zvířatech.

Královská pečeť kvality

Značka Viridian Nutrition je držitelem prestižní Královské pečeti kvality. The King's Awards for Enterprise dříve známá jako The Queen's Awards for Enterprise existuje už 57 let a je nejprestižnějším britským oceněním a pečetí pro nejlepší společnosti v oboru garantující maximální možné standardy. Ocenění je stvrzením cíle, který si rodinná firma Viridian vytyčila v roce 1999, kdy vznikla - nabízet nejlepší možné, efektivní, etické a čisté doplňky stravy. V současné době jich ve svém portfoliu má už více než 220, přičemž má spokojené zákazníky od Islandu až po Jižní Afriku.

Značka Viridian Nutrition je držitelem prestižní Královské pečeti kvality. 

Všechny složky jsou 100% bioaktivní

Může to znít jako samozřejmá věc. Pravda je ale taková, že mnoho běžně dostupných produktů obsahuje z velké části syntetické složky, navíc s vysokým podílem balastních aditiv, stabilizátorů, pojiv a umělých sladidel. 

Všechny složky jsou 100% bioaktivní.

Podpora lokálních pěstitelů

Jednou z klíčových zásad Viridianu je podpora místních farmářů a lokálních výrobců surovin (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt, a zároveň naplňuje svoji filozofii etických vitamínů

Jednou z klíčových zásad Viridianu je podpora místních farmářů a lokálních výrobců surovin.

Přirozená a funkční forma vitamínů využitelná pro tělo

Ony mají vitamíny a minerály nějaké formy? A proč by neměly být všechny pro tělo využitelné stejně? Je tomu tak. Můžeme si to ukázat na železe, jednom z nejpotřebnějších minerálů. V obyčejných doplňcích se vyskytuje např. ve formě oxidu. Tato forma je pro tělo málo využitelná a důvodem, proč je v běžných doplňcích používána, je opět nízká cena. Viridian např. ve svém doplňku Liquid Iron užívá přímý extrakt z listů rostliny Murraya koenigii, který poskytuje železo ve 100% přírodní formě.

Přirozená a funkční forma vitamínů využitelná pro tělo.

Pouze kapsle rostlinného původu, žádné tablety

Tablety s pojivy jsou levnější než kapsle, obsahují však vysoký podíl balastních pojiv a lepidel, které mohou tvořit až 70 % tablety. Pokud užíváte doplňky stravy v tabletách, lze takto za rok zkonzumovat až kilogram lepidel a dalšího balastu.

A pozor – i mnohé kapsle obsahují stearát hořečnatý, který se do nich přidává kvůli nepřilnavosti kapsle k výrobní lince. Kapsle Viridian jsou výhradně z přírodních složek.

Pouze kapsle rostlinného původu, žádné tablety.

Žádné GMO složky

Geneticky modifikované plodiny jsou nepřirozené. Vznikají primárně s cílem zvýšit výnos a jsou produktem agrochemického průmyslu. V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.

V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.

Žádné ozařované složky

Ozařování potravin probíhá ionizujícím zářením (alfa, beta, gamma, rentgenovými paprsky,…) – tedy radioaktivním zářením za účelem deaktivace obsažených enzymů a živých biokultur, což prodlužuje trvanlivost. 

Bez živočišných složek

Živočišné složky nemusí být vždy na škodu, Viridian se však snaží mít co největší část svých produktů vhodných i pro vegany.

Bez umělých sladidel

Umělá sladidla mají být vhodnější alternativou cukru, ve skutečnosti se jedná o umělé  (syntetické) molekulární kombinace, které jsou pro naše tělo a životní prostředí nepřirozené. Proč konzumovat něco co do našeho těla a životního prostředí nepatří?

Bez umělých sladidel.

Bez umělých barviv a konzervantů

Žádná umělá barviva, žádné konzervanty. V produktech Viridian nenajdete tyto ani žádná jiná umělá aditiva.

Bez stearanu hořečnatého, oxidu titaničitého a šelaku

Oxid titaničitý neboli titanová běloba se používá jako barvivo. Najdete ho v mnoha farmaceutických produktech, běžných doplňcích stravy, průmyslově zpracovaných potravinách, na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry kolem hřiště a také na raketě Saturn V, kde vypomohl jako venkovní nátěr. Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant - zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. V kombinaci s vodou a mýdlem tvoří nerozpustnou látku, z níž se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak je pryskyřice vylučovaná samičkou červce lakového, hmyzu žijícího v Indii. Pláty této pryskyřice se rozpouští v ethylalkoholu a vytváří tekutý šelak, který se používá jako lak a glazura. Tyto látky se běžně používají v doplňcích stravy, lécích a potravinách. V doplňcích Viridian je nenajdete.

Bez stearanu hořečnatého, oxidu titaničitého a šelaku.

Ekologické lahvičky

Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah před světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. Lze je také vrátit na našich prodejnách výměnou za slevu na další nákup. Víčko na lahvičkách je z recyklovatelného hliníku a pečeť na víčku z kukuřičného škrobu – Viridian nepoužívá žádné plasty.

Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah před světlem a teplem.

Žádný palmový tuk

Viridian je první značkou na světě certifikovanou programem  POFCAP – The Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužívá palmový olej ve svých výrobcích ani při výrobě.
 
 
Balení: 60 kapslí (41,9 g)
 
Dávkování: Berte 3 kapsle denně s jídlem. 
 
Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy, nedoporučí-li lékař. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Skladujte v chladu, suchu, mimo dosah dětí.
 

 
Složení ve 3 kapslích: trimethylglycin (TMG) 1500 mg, vitamín B12 (riboflavin) 80 mg (5714 %*), Vitamín B6 (pyridoxin-hydrochlorid a pyridoxal-5‘-fosfát ) 25 mg (1786 %*), koenzym Q10 20 mg, vitamín B1 (thiamin-hydrochlorid) 20 mg (1818 %*), zinek (citrát zinečnatý) 5 mg (50 %*), vitamín B12 (adenosylkobalamin a methylkobalamin) 1000 µg (40000 %*), kyselina listová/ folát (5-methyltetrahydrofolát) 400 µg (200 %*), rostlinná celulózová kapsle. *% Referenční hodnoty příjmu vitamínů a minerálů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: