Balanced Amino Acid Complex 90 kapslí Vegan | Viridian

Kód: 10075
Akce
Značka: Viridian
769 Kč –9 % 699 Kč 624,11 Kč bez DPH
Skladem (obchod) (>5 ks)
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Možnosti doručení
Komplexní směs volných forem všech osmi esenciálních aminokyselin

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balanced Amino Acid Complex - Vyvážený komplex aminokyselin

Komplexní směs volných forem všech osmi esenciálních aminokyselin (L-Tryptophan, L-Threonin, L-Methionin, L-Valin, L-Isoleucin, L-Lysin, L-Fenylalanin, L-Leucin) a semiesenciální aminokyseliny L-Histidin, v organických formách a ve speciálním stechiometrickém poměru, sestaveném dle doporučení WHO (Světová Zdravotnická Organizace)*. Esenciální aminokyseliny jsou takové aminokyseliny, které lidský organismus nedokáže syntetizovat  a musí být do organismu dodávány s potravou.

Esenciální aminokyseliny se v organismu neskladují, to znamená, že aminokyseliny, které nejsou hned zabudovány do vytvářených proteinů, jsou odstraněny a vyloučeny močí. Proto nelze konzumovat potraviny bohaté na esenciální aminokyseliny „do zásoby“, ale příjem musí být pokud možno stálý a rovnoměrný v dlouhodobém měřítku.

Syntéza semiesenciálních aminokyselin není dostatečná v období intenzivní zátěže a růstu. Jsou tedy esenciální pro děti a velmi důležité pro jedince vystavené nadměrnému fyzickému stresu. Semiesenciální aminokyselina Histidin patří k aminokyselinám, které se příliš neobjevují ve volné formě na běžném trhu doplňkové výživy a to zejména díky vyšší pořizovací ceně. Při výzkumech byla zjištěna nízká hladina této látky v krvi osob, trpících revmatickým zánětem kloubů a celkovou únavou. Jedním z hlavních důvodů je fakt, že aminokyselina histidin je základním stavebním kamenem karnosinu, který se aktivně podílí na odbourávání kyseliny mléčné z organizmu.

*Jednotlivé aminokyseliny je nezbytné konzumovat ve správných dávkách a poměrech. Například - jestliže strava obsahuje 100% denní příjem všech aminokyselin s výjimkou jediné, například histidinu, u které příjem není dostatečný a je např. poloviční, následkem může být poloviční proteosyntéza (poloviční tvorba, či regenerace svalové hmoty).

Zaměření

Ochrana svalové hmoty – antikatabolický účinek

Stimulace syntézy bílkovin – anabolický účinek

Regenerace, rekonvalescence

Čistota produktu

Svou čistotou a složením splňuje tento produkt parametry kategorie Kosher

Všechny složky jsou 100% aktivní

Použita je výhradně forma kvalitních kapslí rostlinného původu, s obsahem „volného“ prášku (značka Viridian Nutrition nevyužívá formu levnějších tablet z důvodu vysokého obsahu balastních „pojiv a lepidel“, která mohou tvořit až 50% tablety)

Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ozařované složky

Neobsahuje složky živočišného původu: vhodné pro vegany

Neobsahuje konzervační prostředky, umělá barviva, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý, kyselinu stearovou

Dávkování

Standardní způsob: Berte tři kapsle denně, vždy po jídle, zapijte dostatečně vodou.

Sportovní výživa (výkon, ochrana svalové hmoty): Berte 5-6 kapslí bezprostředně (10-20 min) před zahájením posilovacího tréninku, doporučujeme zapít před-tréninkovým stimulačním nápojem, popřípadě džusem, nebo šťávou tak aby došlo k ideální „chuťové“ stimulaci a „nastartování“ trávicího systému. Doporučená kombinace: aminokyseliny BCAA (synergický účinek).

Nutriční informace: 1 kapsle obsahuje:

130mg L-Leucin

66mg L-Valin

130mg L-Fenylalanin

50mg L-Methionin

100mg L-Lysin

50mg L-Threonin

76mg L-Histidin

20mg L-Tryptofan

76mg L-Isoleucin

120mg kapsle rostlinného původu

Energetická hodnota: ve 100g je 1700 kJ (400 kcal) / v 1 kapsli je 13,91 kJ (3,28 kcal)

Doplňkové parametry

Kategorie: DOPLŇKY STRAVY PRO VAŠE ZDRAVÍ
Země původu: EU
Certifikát: Vegan
Kategorie: Proteiny, aminokyseliny
Datum minimální trvanlivosti/DMT: 8/24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: