Vegan Omega 3-6-9 Algae 150ml (Konopný olej + olej z mořské řasy + vitamín D 400IU)

Kód: 57004
Novinka
Značka: Arctic blue®
719 Kč 641,96 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.6.2024
Možnosti doručení
- Čistý konopný olej + čistý olej z řasy (algae) + vitamín D
- Čistý olej z řasy Schizochytrium sp. pěstované v kontrolovaném ekologickém prostředí
- Konopný olej = 350 mg ALA (zdroj DHA a EPA), 950 mg omega-6, 150 mg omega-9
- Olej z řasy = 375 mg DHA, 75 mg EPA, 50 mg omega-6, 40 mg omega-9
- 10 µg vitamínu D
- Lehká přírodní citrónová příchuť
- Zcela bez pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci)
- 100% veganský (olej z konopného semínka + olej z řasy + veganský vitamín D)

Detailní informace

Detailní popis produktu

VEGAN OMEGA 3-6-9 ALGAE + VITAMIN D

Doplněk stravy s obsahem omega 3 (DHA, EPA & ALA ), 6 a 9 z konopného oleje a oleje z mořské řasy, s přidaným vitamínem D - lehká přírodní citronová příchuť.
 

#1 ALGAE OMEGA 3-6-9 OIL + VITAMIN D

  • Čistý konopný olej + čistý olej z řasy (algae) + vitamín D
  • Čistý olej z řasy Schizochytrium sp. pěstované v kontrolovaném ekologickém prostředí
  • Konopný olej = 350 mg ALA (zdroj DHA a EPA), 950 mg omega-6, 150 mg omega-9
  • Olej z řasy = 375 mg DHA, 75 mg EPA, 50 mg omega-6, 40 mg omega-9
  • 10 µg vitamínu D
  • Lehká přírodní citrónová příchuť
  • Zcela bez pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci)
  • 100% veganský (olej z konopného semínka + olej z řasy + veganský vitamín D)
  • Totožné omega-3 v algae oleji jako v rybím oleji (řasy jsou zdrojem omega-3 pro ryby)
  • Omega-3-6-9 = stavební látky, oxidativní stres, psychická a fyzická kondice, regenerace

Čisté oleje z řas a konopí - ideální a etický zdroj omega 3

Čerstvý konopný olej obsahuje omega-3 ALA. ALA lidské tělo dle potřeby přetváří na omega-3 EPA a DHA. Vedle toho je konopný olej bohatým zdrojem omega-6 a omega-9. Konopný olej tak spolu s algae olejem tvoří dohromady bohatý omega-3-6-9 doplněk stravy s komplexním zdrojem omega mastných kyselin a přidaným vitamínem D.

Algae olej je vyrobený z řasy, proto se mu také někdy říká veganský rybí olej. Jak to? Rybí olej je vyrobený z tuku ryb, které získaly tukové zásoby pojídáním řas. Řasy (algae) jsou tak zdrojem omega-3 mastných kyselin pro ryby. Olej z řasy je proto jediný olej na světě, který obsahuje stejné omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) jako rybí olej.

Povolená zdravotní tvrzení podle nařízení Komise (EU) č. 432/2012, č. 536/2013 a Rady (ES) č. 1924/2006:

DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku / DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku / EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce / DHA a EPA přispívá k udržení normální hladiny krevních triglyceridů / DHA a EPA přispívají k udržení normálního krevního tlaku

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu / Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi / Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí / Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů / Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů / Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému / Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk

Řasy - potravina budoucnosti

Řasy jsou stále více používané a určitě budou potravinou budoucnosti. Jsou to miniaturní rostliny produkující vlastní omega-3 mastné kyseliny. A to dokonce i na zemi v uzavřeném a kontrolovaném prostředí. V přírodě to funguje tak, že řasy přenáší své omega-3 do ryb, které je zkonzumovaly. Olej z řas je tak ve skutečnosti stejně silný a kvalitní jako olej rybí. Arctic Blue vyrábí svůj olej z kultivovaných řas v kontrolovaném prostředí, je tak zajištěné, že olej neobsahuje žádnou kontaminaci z oceánu. Arctic Blue Algae olej je 100% veganský, při jeho výrobě nebyl využitý žádný rybí olej. Kapsle jsou také veganské, želatina také byla nahrazená mořskou řasou.

Rostlinná alternativa rybího oleje

Algae jsou jednobuněčné rostliny vyskytující se v řekách i oceánech. Je jich mnoho druhů, jen jeden druh ale produkuje ty správné omega-3 ve velkém množství. Jde o druh Schizochytrium, ze kterého extrahujeme náš algae olej. Podobně jako probiotické kultury nebo pivní kvasinky ve velkých nádobách dělají svou práci, tak i řasy rostou kontrolovaně do silné hustoty. Následně je z nich extrahován olej.

Při prvních pokusech pěstovat algae v suchozemských podmínkách vznikal jen algae DHA olej. Řasy lze ale přirozeně nasměřovat k bodu, kdy produkují EPA olej a nebo EPA / DHA olej. Olej z řas je tak perfektní alternativou rybího oleje.

Při výběru algae oleje je třeba dbát na následující charakteristiky: oficiální označení / certifikace vegan, množství EPA / DHA a absence nepříjemné pachuti a zápachu. Podle těchto základních bodů lze rozlišit kvalitu a čerstvost. V Arctic Blue toto 100% garantujeme, čerstvost algae oleje také pravidelně měříme v laboratoři. Stejně jako u rybího oleje se i u algae oleje měří tzv. hodnota Totox = total oxidation value.

Jak je to s ideálním poměrem mezi DHA a EPA? 

DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová) jsou si velmi podobné. Rozdíl je pouze v tom, že DHA má ve svém řetězci 22 uhlíků, zatímco EPA 20 uhlíků. DHA má vlastnosti související se stavbou tkání, zatímco EPA s oxidativním stresem. Tělo je ale velice chytré - podle potřeby si DHA přetváří na EPA (stačí jen odstranit dva uhlíky). Při dostatečném příjmu DHA si tak tělo poměr mezi DHA a EPA reguluje samo. To je důležité zejména pro mozek, srdce a nervovou soustavu.

Čerstvý olej z ekologicky pěstovaných řas

Olej z algae obsahuje ty samé omega-3 jako rybí olej, takže je přirozeně náchylný k oxidaci úplně stejným způsobem. Náš algae olej je ale plněný do lahviček a kapslí v čerstvém stavu, je tak zaručeno jednak zachování omega-3, a také žádný nepříjemný odér nebo pachuť. K čerstvosti mu pomáháme výhradně přírodními antioxidanty.

Čerstvost lze samozřejmě změřit přivoněním nebo ochutnáním - čerstvý olej nikdy nebude zavánět odérem. Čerstvost lze ale také změřit velmi precizně v laboratoři a pak ji vyjádřit číslem. Hodnota Totox je u olejů Arctic Blue měřena pravidelně. V mnoha analýzách se stupeň oxidace měří pouze hodnotou peroxidu. To je nedostatečné, protože peroxidy jsou ještě dále konvertovány. Měříme proto i druhý ukazatel, hodnotu anisidinu. Jen s oběma těmito hodnotami pak může být určena správná celková oxidace a čerstvost.

Jde o mezinárodně rozeznávanou hodnotu pro rozeznávání oxidace u oleje. Čím nižší je číslo, tím je olej čerstvější. Evropský standard pro Totox hodnotu je 26. Podle nás jde o nesmyslně vysoké číslo a jsme rádi, že se nacházíme pod 1/3 této hodnoty a můžeme tak garantovat výjimečně bezpečný a kvalitní produkt. Peroxidová hodnota rybího oleje Pure Arctic MSC pro kapsle je vždy mezi 0 a 0,5 a hodnota anisidinu < 1 nebo < 2, takže hodnota Totox je < 2 nebo < 3. Naplnění láhve nebo výroba kapsle hodnotu Totox mírně zvyšuje, čímž se pro kapsli s rybím olejem Arctic Blue MSC a Algae olej zvyšuje na obvyklou hodnotu 5 s maximální odchylkou 5-10.

Některé značky s nabídkou omega-3 tuků velmi často a záměrně uvádí Totox hodnotu původní suroviny, tedy rybího oleje před nalahvováním / nakapslováním do finálního produktu. Férový výrobce vždy uvede skutečnou Totox hodnotu, tedy hodnotu která odpovídá stavu až po nalahvování oleje. Společnost Artic Blue si samozřejmě zakládá na poctivém a seriózním přístupu k zákazníkovi.

Balení: 150 ml
 
Dávkování: Děti 1 - 6,99 let: 2,5 ml (1/2 odměrky) 1 x denně. Děti 7+ a dospělí: 2,5 ml (1/2 odměrky) – 5 ml (1 celá odměrka) 1x denně. Užívejte během jídla nebo po jídle. Balení obsahuje 60 dávek.
 
Upozornění: Po otevření uchovávejte v lednici do 7 °C a spotřebujte do 4 měsíců. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. 
 

 
 Aktivní složky:
 ve 2,5 ml* (% RHP**)
 Konopný olej
 1615 mg
 Olej z mořské řasy
 692 mg
     z toho:
 
     Omega-3 ALA
 350 mg
     Omega-3 DHA
 375 mg
     Omega-3 EPA
 75 mg
     Omega-6
 1000 mg
     Omega-9
 190 mg
 Vitamín D
 10 µg (200 %)
* Jedna dávka odpovídá 2,5 ml. Balení obsahuje 60 dávek. 
** Referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.
 
 
Složení: konopný olej, olej z mořské řasy (Schizochytrium sp.), přírodní citrónové aroma, slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové, vitamín D (cholekalciferol), extrakt z rozmarýnu, antioxidant tokoferol. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: