ELEUTEROKOK kořen 100g Salvia Paradise

Kód: SPS250M100
79 Kč 70,54 Kč bez DPH
Skladem (obchod) (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení
SIBIŘSKÝ ŽENŠEN, Radix eleutherococci

Detailní informace

Detailní popis produktu

Eleuterokok kořen

ADAPTOGEN - obnova duševní a tělesné energie.

HARMONIZER, AFRODIZIAKUM, ANABOLIKUM, NOOTROPIKUM

Eleuterococcus senticosus, Všehojovec ostnitý, Eleuterokok ostnitý, Eleutherokok, Eleutherococ, Eleuthero, Akantopanax ostnitý, sibiřský ženšen, SIBIRIAN GINSENG


Eleuterokok patří mezi nově objevené druhy, rozhodující krok v jeho využití se stal v 50. letech minulého století, kdy se v tehdejším SSSR hledala rovnocenná náhrada za obtížně pěstovatelný ženšen (Panax ginseng) . Je totiž mnohem více rozšířen i jeho pěstování je jednodušší. Jeho lidvé názvy svědčí o využívání této byliny v místní lidové medicíně i v minulosti. Tato léčivá rostliny má všeobecně posilující a povzbuzující účinky na organismus.

Způsob užívání eleuterokoku:

V lidovém léčitelství se připravuje nejčastěji 40% etanolový extrakt z kořenů, listů nebo plodů eleuterokoku. Užívá se 5ml 3x denně před jídlem po dobu jednoho měsíce dle typu diagnózy.

Další způsob je forma odvaru získaný pětiminutovým varem jedné lžíce sušených kořenů v 0,5l vody. Doporučuje se 15 - 30 ml tohoto odvaru 3x děnně před jídlem.

Je možné také připravit výluh z 1 čajové lžičky v termosce, kde se zalije horkou vodou a nechá louhovat, po hodince je možné popíjet po celý den.

Připravuje se také 20% mast z prášku kořene nebo 20ml extraktu, které se romíchají v 100ml tuku nebo masťového základu. Mast se používá při ekzémech, psoriáze a dalších poškozeních kůže.

Pozor! - Neužívat při hypertenzi - zvyšuje krevní tlak.

Nepoužívat déle než 6 týdnů (během léčení se vyhýbat kofeinu)

Doplňkové parametry

Kategorie: DOPLŇKY STRAVY PRO VAŠE ZDRAVÍ
Kategorie: ADAPTOGENY, HARMONIZERY, AFRODIZIKA, ANABOLIKA,
Datum minimální trvanlivosti/DMT: 03/23

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: